Помогите срочно даю 50 балов. Цукор масою 70 г розчинили у 500 г води. Обчисліть масову частку

цукру в розчині. 3 До 750 г 25% розчину солі долили 250 г води. Визначте масову частку солі після розбавлення.

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.

Объяснение:

  1. Цукор масою 70 г розчинили у 500 г води. Обчисліть масову частку цукру в розчині.
  2. До 750 г 25% розчину солі долили 250 г води. Визначте масову частку солі після розбавлення.

Отвечает Тишин Тарас.

Задача 1

Дано:

m(цукру) = 70 г

m(води) = 500 г

Знайти:

ω(цукру) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(цукру) = m(цукру) + m(води) = 70 + 500 = 570 г;

2) ω(цукру) = m * 100% / m р-ну = 70 * 100% / 570 = 12,28%.

Відповідь: Масова частка цукру становить 12,28%.

Задача 2

Дано:

m1 р-ну(солі) = 750 г

ω1(солі) = 25%

m(води) = 250 г

Знайти:

ω2(солі) - ?

Розв'язання:

1) m1(солі) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 25% * 750 / 100% = 187,5 г;

2) m2(солі) = m1(солі) = 187,5 г;

3) m2 р-ну(солі) = m1 р-ну(солі) + m(води) = 750 + 250 = 1000 г;

4) ω2(солі) = m2 * 100% / m2 р-ну = 187,5 * 100% / 1000 = 18,75%.

Відповідь: Масова частка солі становить 18,75%.