Допоможіть будь ласка)) Сплав міді з магнієм масою 150 г обробили надлишком хлоридної кислоти.

При цьому виділилось 5 моль газу. визначте масові частки металів у сплаві.

Ответы на вопрос

Отвечает Малышева Олька.
HCl+Cu≠
2HCl+Mg=MgCl2+H2 (газ)
n(H2)=n(Mg)=5 моль
m(Mg)=5*24=120 г
m(Cu)=150-120=30 г
составим пропорцию:
150 г - 100%
120 г - х%
х=80% - w(Mg)
w(Cu)=100%-80%=20%