Задача: Обчисліть об'єм карбону (4) оксиду,який виділиться внаслідок відновлення 80 кг ферум

(3)оксиду вуглецем масою 24 кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Топчій Женя.

Ответ:

Объяснение:

80 кг               24 кг                        х л

2Fe2O3     +   3C   →     4Fe    +    3CO2

Знайдемо кількість речовини реагентів:

n(Fe2O3) = m(Fe2O3)/ M(Fe2O3) = 80 / 160 = 0,5 моль

n(C) = m(C)/ M(C) = 24/12 = 2 моль

З РХР бачимо, що n(Fe2O3) : n(C) = 2 : 3, а з умови

n(Fe2O3) : n(C) = 0,5 : 2, тобто вуглець у надлишку розрахунок ведемо по ферум (ІІІ) оксиду. Тоді n(Fe2O3) : n(СO2) = 2 : 3 і звідси маємо n(СO2) = 3/2n(Fe2O3) = 1,5 * 0,5 = 0,75 моль

V(CO2) = n(СO2) * Vm = 0,75 * 22,4 = 16,8 л