Розв’яжіть задачу. Визначте формулу вуглеводню, у складі якого міститься 90,57% Карбону, решта –

Гідроген. Відносна молекулярна маса вуглеводню – 106.

Ответы на вопрос

Отвечает Соколова Ева.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 90,57% = 0,9057

М(СxHy) = 106

Найти: СxHy -?

Обсислимо масову частку Гідрогену

w(H) = 100% - 90,57% = 9,43%

Знайдемо кількість речовин у сполуці:

n(C) = w(C) *М(СxHy) /М(С) = 0,9057 * 106/12 = 8 моль

n(H) = w(Н) *М(СxHy) /М(Н) = 0,0943 * 106/1 = 10 моль

С : Н = 8 : 10

Отже формула речовини С8Н10 - етилбензол