1) вкажіть елемент ||| групи відносна молекулярна маса гідроксиду якого становить 78 2) визначте

елемент V групи, відносна молекулярна маса вищого оксиду якого становить 108 3) назвіть елемент |V групи, відносна молекулярна маса водневої сполуки якого становить 32

Ответы на вопрос

Отвечает Сотниченко Юлия.

Ответ:

Объяснение:

1) Елементу III групи відповідає гідроксид із загальною формулою Е(ОН)₃ Невідомий елемент приймемо за - х

х + (16 + 1) * 3 = 78

х + 51 = 78

х = 78 - 51

х = 27

Цей елемент - Алюміній (Al). Його молекулярна маса дорівнює 27 і він знаходиться в III групі.

2) Формула вищого оксиду V групи R₂O₅ . Невідомий елемент приймемо за - х

2х + 16 * 5 = 108

2х + 80 = 108

2х = 108 - 80

2х = 28

х = 28 : 2

х = 14

Цей елемент - Нітроген (N)Його молекулярна маса дорівнює 14 і він знаходиться в V групі.

3) Формула водневої сполуки елементів |V групи RН₄ .Невідомий елемент приймемо за - х

х + 1 * 4 = 32

х + 4 = 32

х = 32 - 4

х = 28

Цуй елемент - Силіцій (Si)Його молекулярна маса дорівнює 28  і він знаходиться в |V групі.