Срочно!!!!!! Обчисліть масу осаду, який утворюється при взаємодії 15г BaCl2 3 15г H2SO4


Ответы на вопрос

Отвечает Саликаева Евгения.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(BaCl₂) = 15 г

m(H₂SO₄) = 15 г

Найти: m(BaSO₄) - ?

Складемо РХР:

BaCl₂ + H₂SO₄ = BaSO₄↓ + 2HCl

Знайдемо кількістьречовини реагентів:

n(BaCl₂) = m(BaCl₂) /M(BaCl₂) = 15/208 = 0,07 моль

n(H₂SO₄) = m(H₂SO₄) /M(H₂SO₄) = 15/98 = 0,15 моль

З РХР бачимо, що n(BaCl₂) : n(H₂SO₄) = 1 : 1, а з умови

n(BaCl₂) : n(H₂SO₄) = 0,07 : 0,15 , тобто H₂SO₄ в надлишку, розрахунок ведемо  по BaCl₂

n(BaCl₂) : n(BaSO₄) = 1 : 1   і звідси

n(BaSO₄) = n(BaCl₂) = 0,07 моль

М(BaSO₄) = 137 + 32 + 16 * 4 = 233 г/моль

m(BaSO₄) = n(BaSO₄) * М(BaSO₄) = 0,07 * 233 = 16,31 г