Визначте масову частку (%) алюміній хлориду AlCl3 у розчині, одержаному змішуванням 200г розчину

AlCl3 з масовою часткою 8%і 100г розчину AlCl3 з масовою часткою 12%

Ответы на вопрос

Отвечает Захаров Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m1(р) = 200 г

w 1(AlCl3) =8 %

m2(р) = 100 г

w2(AlCl3) = 12 %

w3(AlCl3)– ?

Знайдемо яка маса AlCl3 міститься в першому розчині

m1(AlCl3)=200*8% :100%= 16 г

Маса  AlCl3 що міститься в другому розчині

m2(AlCl3)=100*12% : 100%= 12г

 Маса AlCl3 в одержаному розчині складає

m3 = m1 + m2 = 16 +12= 28 г.

Знайдемо яка маса одержаного розчину

m3(р-ну) = 200+100 = 300г.

Масова частка AlCl3 в добутому розчині

w3(AlCl3)=m3(AlCl3)/m3(р-ну)= 28/300*100%=9,3%