Суміш метану та етилену об'ємом 400мл (н.у.) знебарвила 40г бромної води з масовою часткою брому

3,2%. Визначити об'ємну частку етилену у суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Беркут Никита.

Ответ:

(маса брому=40х0.032=1.28 гр.

C2H4+Br2=C2H4Br2

кол-ва вещ-ва брому=1.28:160=0.008 моль

маса етилену=0.008Х28=0.224 р

кол-во вещ-ва суміші=0.4:22.4=0.018 моль ;кількість вещ-ва CH4=0.018-0.008=0.01 моль ; m(CH4)=0.01Х16=0.16 гр;m(суміші)=0.224+0.16=0.384 гр

масова частка(C2H4)=0.224:0.384=0.58Х100%=58%

Объяснение: