Установіть молекулярну формулу вуглеводню, масова частка Гідрогену в якому становить 14,286%, а

його густина за воднем 70 даю 50 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Афанасьева Валерия.

Ответ:

C₁₀H₂₀

Объяснение:

Рахуємо молярну масу вуглеводню

M(вуглеводню) = D · M(H₂) = 70 · 2 = 140 г/моль

Нехай маса даного вуглеводню 100 г, тоді маса Гідрогену в ньому 14.286 г, а маса Карбону 85.714 г

Позначимо цей вуглеводень як C_xH_y. Звідси складемо таке відношення

x:y = \dfrac{m(C)}{A_r(C)}:\dfrac{m(H)}{A_r(H)} = \dfrac{85.714}{12}:\dfrac{14.286}{1} = 1:2

Отже, найпростіша формула даного вуглеводню CH₂ з молярною масою 14 г/моль, а реальна молярна маса 140 г/моль, тобто в 10 разів більша, тому істинна формула даного вуглеводню буде C₁₀H₂₀