Формула алкану містить 13 атомів Карбону. Зазнач правильну формулу сполуки, та визнач масу 7,3 моль

речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Тимофеев Никита.

Відповідь:

Формула алкану СnH2n+2.

Якщо формула алкану містить 13 атомів Карбону, то хімічна формула сполуки С13Н28 - тридекан

Знайдемо масу речовини:

M(С13Н28) = 12 * 13 + 1 * 28 = 184 г/моль

m(С13Н28) = n(С13Н28) * M(С13Н28) = 7,3 * 184 = 1343,2 г

Пояснення:

Отвечает Макаров Максим.

Дано:

алкан - 13 C

n(алкану) = 7,3 моль

Знайти:

Формула алкану - ?

m(алкану) - ?

Розв'язання:

1) Загальна формула алканів - CₙH₂ₙ₊₂;

2) C₁₃H₂₈;

3) M(C₁₃H₂₈) = Ar(C) * N(C) + Ar(H) * N(H) = 12 * 13 + 1 * 28 = 184 г/моль;

4) m(C₁₃H₂₈) = n * M = 7,3 * 184 = 1343,2 г.

Відповідь: Формула невідомого алкану - C₁₃H₂₈; маса становить 1343,2 г.