Обчисліть об’єм кисню (у мл), необхідний для спалювання 50 мл метану. Об’єми газів вимірювались за

однакових умов

Ответы на вопрос

Отвечает Иодагальвис Данил.
Реакція спалювання метану (CH4) включає в себе кисень (O2) і утворює воду (H2O) та вуглекислий газ (CO2). Реакція виглядає так:

CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

З рівняння видно, що один моль метану (CH4) спалюється за участі двох молей кисню (O2).

Оскільки об'єм газів вимірювався за однакових умов, ми можемо використовувати закон міжнародних стандартних умов (МСТУ), за якими один моль будь-якого газу займає об'єм приблизно 22,4 літра за стандартних умов.

Отже, для спалювання одного моля метану потрібно два молі кисню, тобто 2 * 22,4 літра кисню. Щоб спалити 50 мл метану, ми розділимо цей об'єм на 1000, щоб перевести його у літри, а потім врахуємо відповідну кількість молей метану:

(50 мл / 1000) * 2 * 22,4 л = 2,24 л

Отже, для спалювання 50 мл метану за участі кисню потрібно приблизно 2,24 літра кисню.
Отвечает Просвирников Ярослав.

Дано:

V(CH4) = 50 мл

Знайти:

V(O2) - ?

Розв'язання:

1) CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O;

2) V(O2) = V(CH4) * 2 = 50 * 2 = 100 мл.

Відповідь: Об'єм O2 становить 100 мл.