2. У результаті взаємодії літію із 18 г одноатомного спирту утворилося 3,36 л водню. (н.у.).

Визначте формулу цього спирту. Напишіть структурні формули та назви молекул його ізомерів. Яка з цих сполук не взаємодіє з літієм.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гомулькин Никита.

Объяснение:

M(CnH2n+1OH)= 14n+18г/моль

18г. 3.36л

2Li + 2CnH2n+1OH = 2CnH2n+1OLi + H2↑

2•(14n+18)г/моль. 22.4л/моль

18/2•(14n+18)=3.36/22.4

18/2•(14n+18)=0.15

18= 0.15•2•(14n+18)

18= 4.2n+5 4

4.2n=12.6

n=3

якщо n=3, то С3Н7ОН брутто формула спирту.

CH3CH2CH2OH Пропанол-1

CH3CH(-OH)CH3 Пропанол-2

CH3CH2OCH3 Метилєтиловий ефір не вступає в реакцію з літієм.