Визначити молекулярну формулу вуглеводню, 25% маси якого складають гідроген, відносна густина

вуглеводню за киснем = 0,5

Ответы на вопрос

Отвечает Лемешев Коля.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(Н) = 25% або 0,25

D(О2) = 0,5

Найти: СхНу - ?

Обчислимо молекулярну масу вуглеводню:

М(СхНу) = D(О2) * М(D(О2) = 0,5 * 32 = 16 г/моль

Визначимо масову частку Карбону:

w(С) = 100% - w(Н) = 100% - 25% =75% або 0,75

Знайдемо мольне відношення Гідрогену та Карбону:

n(C) = w(С) * М(СхНу)/М(С) = 0,75 * 16/12 = 1 моль

n(H) = w(Н)* М(СхНу)/М(Н) = 0,25 * 16/1 = 4 моль

n(C) : n(H) = 1 : 4

формула вуглеводню: СН4 - метан