у 100 мл води розчинили 20 г купрум(2) сульфат пентагідрату. Масова частка купруму (2) сульфату в

утвореному розчині дорівнює...​

Ответы на вопрос

Отвечает Омельченко Сабина.

Дано:

V₁(H₂O)=100 мл

p(H₂o)=1 г/мл

m(CuSO₄x5H₂O)=20 г

------

w(CuSO₄)--?

------

m₁(H₂O)=20мл*1г/мл=20 г

w(CuSO₄ у кристалогідраті)= \frac{64+32+64}{64+32+64+5*18}=

=\frac{160}{250}=0.64

m(CuSO₄)=20г*0.64=12.8 г

w(CuSO₄)=\frac{12.8}{100+20}=0.10667

Відповідь: 10.667%