яка маса осаду утвориться під час реакції 30 г магній сульфату з 160 г розчину лугу з масовою

часткою NaOH 15%

Ответы на вопрос

Отвечает Калюта Артём.

Відповідь: 14,5 г

Пояснення:

MgSO₄ + 2NaOH → Mg(OH)₂ ↓ + Na₂SO₄

n(MgSO₄) = m(MgSO₄) / M(MgSO₄) = 30г / 120 г/моль = 0,25 моль

m(NaOH) = m(р-ну) ˣ w(NaOH) = 160г ˣ 0,15 = 24 г

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 24г / 40 г/моль = 0,6 моль

Магній сульфат взаємодіє з натрій гідроксидом у співвідношенні 1:2. Отже, 0,25 моль магній сульфату провзаємодіє з 0,5 моль натрій гідроксиду. Як результат, 0,1 моль натрій гідроксиду буде у надлишку. Кількість речовини утвореного осаду розраховуємо за магній сульфатом:

n(Mg(OH)₂) = (0,25 моль ˣ 1) / 1 = 0,25 моль

m(Mg(OH)₂) = 0,25 моль ˣ 58 г/моль = 14,5 г