луги добувають у реакціях взаємодії оксидів з водою. яка маса та кількість речовини натрій оксиду

прореагувала з водою якщо утворився гідрооксид масою 200 грам

Ответы на вопрос

Отвечает Яковлев Егор.

Ответ: 2,5 моль; 155 г

m(NaOH) = 200 г

Знайти:

n(Na₂O) - ?

m(Na₂O) - ?

Объяснение:

M(NaOH) = 40 г/моль

n(NaOH) = m/M = 200 г/40 г/моль = 5 моль

M(Na₂O) = 62 г/моль

Складаємо РХР:

Na₂O + H₂O = 2NaOH

З РХР бачимо, що n(Na₂O) = 0,5n(NaOH)

n(Na₂O) = 0,5*5 моль = 2,5 моль

m(Na₂O) = n(Na₂O)*M(Na₂O) = 2,5 моль*62 г/моль = 155 г

Відповідь: 2,5 моль; 155 г