Обчисліть масу сірководню H2S об'ємом 67,2л за нормальних умов


Ответы на вопрос

Отвечает Баскакова Элина.

Ответ:

Объяснение:

1 моль сірководню за н.у. займає об’єм 22,4 л (це стале значення), тоді

х моль сірководню за н.у. займуть об’єм 67,2 л.

Складаємо пропорцію та розв’язуємо її.

1 моль / х моль = 22,4 л / 67,2 л, звідси

х моль • 22,4 л = 1 моль • 67,2л,

х = (1 моль • 67,2 л) : 22,4 л,

х = 3 моль

З формули n=m/M, де M=Mr г/моль, знаходимо масу m=n•M.

Mr(H2S)=2•Ar(H)+Ar(S)=2•1+32=34, M(H2S)=34 г/моль.

m(H2S)=3 моль •34 г/моль = 102 г

Відповідь: 102 г.