До 50 мл розчину нітратної кислоти з її масовою часткою 40% (густина цього розчину - 1,35 г/мл)

додали 200 мл води. Якою стала масова частка кислоти в добутому розчині? *

Ответы на вопрос

Отвечает Макаров Павлик.

Відповідь:

12.6%

Пояснення:

Дано: ρ(HNO₃)=1.35 г/мл , V(H₂O)=200 мл , V(HNO₃)=50 мл. w(HNO₃)=50 %

I. mр(HNO₃)=1.35*50=67.5 g

w(E)=m(E)/m(розчину) *100%

m(E)=w(E)*m(розчину) / *100%

m(HNO₃)=50 *67.5 / 100=33.75 g

II. w(HNO₃)=m(HNO₃)/m(розчину) *100%= 33.75 * 100% / 67.5+200 = 12.6%

*Поставте найкраще,  будь ласка :)