Обчисліть та позначте масову частку натрій нітрату(NaNO3) в розчині, якщо до його розчину масою 130

г з масовою часткою солі 12% долили воду масою 70 г. Пожалуйста, помогите. (написать дано и само решение)

Ответы на вопрос

Отвечает Юдкина Уля.

Відповідь: 7,8%

Дано:

m₁(p.NaNO3) = 130 г

ω₁(NaNO3) = 12%, або 0,12

+m(H2O) = 70 г

Знайти:

ω₂(KNO3) - ?

Розв'язок:

Знаходимо масу солі в початковому розчині:

m(KNO3) = m₁(p.NaNO3)*ω₁(NaNO3) = 130 г*0,12 = 15,6 г

Знаходимо масу кінцевого розчину:

m₂(p.NaNO3) = m₁(p.NaNO3)+ m(H2O) = 130 г + 70 г = 200 г

Обчислюємо масову частку натрій нітрату в кінцевому розчині:

ω₂(KNO3) = m(KNO3)/m₂(p.NaNO3) = 15,6 г/200 г = 0,078 або 7,8%

Відповідь: 7,8%