Залізний порошок масою 14 г, що містить 20% домішок(за масою), розчинили в надлишку хлоридної

кислоти. Визначте масу солі та об’єм газу(н.у.), що утворились унаслідок цього.

Ответы на вопрос

Отвечает Сероглазова Глаша.

Ответ:

m(FeCl2)=25,4г

V(H2)=4,48л

Объяснение:

Fe+2HCl=FeCl2+H2

m(Fe)=m*(1-w)=14*(1-0,2)=11,2г

n(Fe)=m/M=11,2/56=0,2моль

m(FeCl2)=n*M=0,2*127=25,4г

V(H2)=n*Vm=0,2*22,4=4,48л