Етанова кислота вступила в рекакцію з магнієм масою 66.7г з масовою часткою домішок 10% . Обчисліть

об'єм газу (н.у),що утворилися під час перебігу реакції СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА!! ПОМОГИТЕ !​

Ответы на вопрос

Отвечает Орлов Трофим.

Дано:

m(Mg)c = 66,7 г; w(домішок) = 10%;

Знайти:

V(газу)

Розв’язання:

Спершу запишемо рівняння реакції

Mg + 2CH₃COOH => (CH₃COO)₂Mg + H₂

Згідно з рівнянням реакції, шуканий газ - водень (H₂)

1) Знайдемо масову частку чистого магнію(того, що прореагував, без домішок) у його суміші:

w(Mg) = 100% - w(домішок) = 100% - 10% = 90% (= 0,9)

2) Знаючи масову частку, можна знайти масу магнію, що прореагував:

m(Mg) = m(Mg)c × w(Mg) = 66,7 г × 0,9 = 60,03 г

3) Знайдемо кількість речовини магнію:

n(Mg) = m(Mg) ÷ Mr(Mg) = 60,03 г ÷ 24 г/моль ≈ 2,5 моль

4) Згідно з рівнянням реакції, кількість речовини магнію відноситься до кількості речовини водню, як 1 : 1, тобто кількість речовини водню дорівнює кількості речовини магнію:

n(Mg) : n(H₂) = 1 : 1 <=> n(H₂) = n(Mg) = 2,5 моль

5) Знаючи тепер кількість речовини водню, можемо знайти його об’єм:

V(H₂) = n(H₂) × Vm = 2,5 моль × 22,4 л/моль = 56 л

Отже, n(H₂) = 56 л

Відповідь: 56 літрів