Знайдіть масову частку Нітрогену у речовинах:А KNO 3 Б LiNO 3 В NaNO​


Ответы на вопрос

Отвечает Печёрин Алексей.

w(E)=\frac{n*Ar(E)}{Mr(E)}*100%

n - число атомів ел-та в р-ні

Ar(E) - відносна атомна маса ел-та

Mr(E) - відносна молекулярна маса ел-та

А) KNO3, w(N)-?

Ar(N) = 14

Mr(KNO3)=39+14+16*3=101

w(N)=(14/101)*100%=13,9≈14%

Б) LiNO3, w(N)-?

Ar(N) = 14

Mr(LiNO3)=7+14+16*3=69

w(N)=(14/69)*100%=20%

В) NaNO​, w(N)-?

Ar(N) = 14

Mr(NaNO)=23+14+16=53

w(N)=(14/53)*100%=26%