Скільки літрів газу виділиться якщо на 3.6 г гліцерену подіяли металічним натрієм взятим у надлишку

(н.у)?​

Ответы на вопрос

Отвечает Жайлыбеков Асет.

Ответ:

2C3H8O3 + 6Na = 2C3H5O3Na3 + 3H2

n(C3H8O3)=3.6/92=0,0391 моль

n(H2)=1.5n(C3H8O3)

n(H2)=0,0391*1.5=0,05865 моль

V(H2)=0,05865*22.4=1,3137 литра