На кальцій карбонат масою 25 г подіяли розчином хлоридної кислоти яка маса утвореної солі


Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Илья.

Дано:

m(CaCO3)=25 г

Найти:

m(CaCl2)-?

Решение:

CaCO3+2HCl=CaCl2+CO2+H2O

n(CaCO3)=m/M= 25 г:100 г/моль= 0,25 моль

M(CaCO3)=40+12+16*3=100 г/моль

n(CaCO3)=n(CaCl2)= 0,25 моль

m(CaCl2)=n*M= 0,25 моль*111 г/моль=27,75 г

M(CaCl2)= 40+35,5*2=111 г/моль

Ответ:m(CaCl2)= 27,75 г