1.Скільки грамів лугу і який об’єм води необхідно взяти для приготування 300 г розчину з масовою

часткою лугу 0,4? (6 б.) 2. До розчину цукру масою 200 г, у якому масова частка цукру –10 %, додали розчин цієї ж речовини масою 200 г , у якому масова частка цукру – 30 %. Яка масова частка речовини у добутому розчині? ОБА ЗАДАНИЯ С РЕШЕНИЕМ

Ответы на вопрос

Отвечает Соколова Ксения.
Наскільки я зрозуміла, ось
1. Дано
м(р-ну)=300 г
w(р.р.)=40%;0,4
————————-
м(Н20)-?
м(р.р.)-?
*Розв‘язання*
м(р.р.)=м(р-ну)•w(р.р.)=300•0,4=120 (г)
м(Н2О)=300-120=180 (г)
V=м/p(густина)=180/1=180 (мл кубічних)