Срочноооооо 80 балов Яка маса гідроксиду натрію витратиться на нейтралізацію 1,5 моль хлороводню?


Ответы на вопрос

Отвечает Мусина Анастасия.

Відповідь:

Рівняння: NaOH + HCl = NaCl + H2O

Підписуємо:
• Над NaOH пишемо x моль;

• Під NaOH пишемо 1 моль;

• Над HCl пишемо 1,5 моль;

• Під HCl пишемо 1 моль.

Визначаємо x: 1,5*1/1 = 1,5 моль (1,5 помножити на один й поділити на один).

Формула кількості речовини: V ( правий кінчик потрібно трохи зробити більшим та його кінець зробити загорнутим) = m/M. Виводимо формулу маси: m= V*M

Отже: m(NaOH) = V*M= 40*1,5=60 г.

M(NaOH)=Mr(NaOH)= 23*1+16*1+1*1=40 г/моль

В: 60г.

Пояснення: На мою думку, ось таке рішення! Перевірте на всяк випадок, сподіваюсь, зо допомогла! Гарного вам дня!!<3