СРОЧНО !!! ДАЮ 100 БАЛІВ Обчисліть об*єм за (н.у.) вуглекислого газу, який виділяється при дії

хлоридної кислоти на кальцій карбонат масою 200 г, що містить 15% домішок?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ковалевский Дмитрий.

Ответ: 38,08 л

Дано:

 m(CaCO3.т) = 200 г

 W(примесей) = 15% = 0,15

Найти: V(CO2) - ?

Решение:

Находим массу чистого кальций карбоната.

m(CaCO3.ч) = 200 - 200×0,15 = 170 г

Составляем уравнение реакции.

  170 г                      х л

CaCO3 + 2HCl == CO2↑ + CaCl2 + H2O

  100                       22,4

Пропорция х = (170 × 22,4) : 100 = 38,08 л