даю 20б будь ласка 9. Для приготування вапняної води (розчин Ca(OH)2) необхідний кальцій оксид

масою 140 г. Обчисліть, якій кількості речовини відповідає ця маса та чкількість йонів Кальцію у цій порції речовини.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тищенко Никита.

Ответ:Молярна маса CaO дорівнює 56 г/моль (40 г/моль для Ca та 16 г/моль для O). Таким чином, маса 140 г CaO відповідає:

n(CaO) = m/M = 140 г / 56 г/моль = 2,5 моль

Отже, у порції масою 140 г міститься 2,5 моль CaO.

З рівняння реакції приготування вапняної води можна побачити, що кожна моль CaO дає одну моль іонів Ca^2+. Отже, у порції масою 140 г міститься така ж кількість іонів кальцію:

n(Ca^2+) = n(CaO) = 2,5 моль

Відповідь: маса 140 г CaO відповідає 2,5 моль речовини та містить 2,5 моль іонів кальцію.

Вибач якщо щось не так (

Объяснение: