Скільки потрібно картоплі, що містить 20% крохмалю, для добування 92 кг етанолу?​


Ответы на вопрос

Отвечает Шайкимова Диляра.

Відповідь:

5,06

Пояснення:

(С6Н10О5)n + nH2O = nC6H12O6, М (С6Н10О5) = 162 кг/кмоль, n(C6H12O6) = m/M = 92*0.2/162 = 0.11 кмоль - кількість речовини глюкози, С6Н12 + 2CO2, n (C2H5OH) = 2 * 0.11 = 0.22 кмоль, m = M * n = 46 * 0.74 = 5,06 кг - маса етанолу.

Бажаю успіхів!