Масові частки елементів у складі органічної речовини становлять: Карбон - 26,09%, Гідроген - 4,35%

і Оксиген. Густина парів цієї речовини за метаном - 2,875. Знайдіть молекулярну формулу, напишіть структурну.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ширяева Марина.

Ответ:

Объяснение:

Масова частка Оксигену:

100% - 26,09% - 4,35% = 69,56%

Молекулярна маса речовини:

Mr(CxHyOz) = D(CH4) * M(CH4) = 2,875 * 16 = 46

n(C) = w(C) * M(CxHyOz)/М(С) = 0,2609 * 46/12 = 1 моль

n(Н) = w(Н) * M(CxHyOz)/М(Н) = 0,0435 * 46/1 = 2 моль

n(О) = w(О) * M(CxHyOz)/М(О) = 0,6956 * 46/16 = 2 моль

n(C) : n(Н) : n(О) = 1 : 2 : 2

Отже молекулярна формула: CH2O2 - мурашинна кислота

Структурная формула

                О

                 ІІ

                 С

           /           \

         Н            ОН