Визначте підвищення температури кипіння водного розчину, який містить 124,84 г сульфату натрію (

ступінь дисоціації дорівнює 1) у 200 г води. Ен20= 0,52 кг К/моль.”

Ответы на вопрос

Отвечает Svezhentsova Ira.

Ответ:

2,288 К.

Объяснение:

Підвищення температури кипіння водного розчину можна визначити за формулою:

ΔT = K b · m

де ΔT - підвищення температури кипіння;

K b - кристалічна константа підвищення температури кипіння для води, K б = 0,52 K·kg/mol;

m - молярність розчину, маса розчину, поділена на молярну масу речовини.

Спочатку потрібно знайти молярну масу Na2SO4:

M(Na2SO4) = 2·M(Na) + M(S) + 4·M(O) = 2·23 + 32 + 4·16 = 142 г/моль

Тоді молярність розчину буде:

m = n / V,

де n - кількість речовини, в молях:

n = m(Na2SO4) / M(Na2SO4) = 124,84 г / 142 г/моль = 0,88 моль

V - об'єм розчину, в літрах:

V = 200 г / 1000 г/л = 0,2 л

Тоді молярність розчину буде:

m = 0,88 моль / 0,2 л = 4,4 М

Застосовуючи формулу, отримаємо:

ΔT = K b · m = 0,52 K·kg/mol · 4,4 mol/l = 2,288 K

Отже, підвищення температури кипіння водного розчину складе 2,288 К.