Визначити скільки грамів NaCl міститься в розчині об’ємом 250 см3, якщо на титрування 10,00 см3

його витрачено 12,50 см3 0,05моль/дм3 AgNO3?

Ответы на вопрос

Отвечает Маркович Виктория.

Дано:

об'єм розчину: V = 250 см³ = 0.250 дм³

об'єм розчину для титрування: V₁ = 10.00 см³ = 0.01000 дм³

об'єм розчину, що витрачено при титруванні: V₂ = 12.50 см³ = 0.01250 дм³

концентрація розчину AgNO₃: C(AgNO₃) = 0.05 моль/дм³

Використовуючи рівняння реакції між NaCl та AgNO₃:

NaCl + AgNO₃ → AgCl + NaNO₃

Можна побачити, що 1 моль NaCl зреагує з 1 моль AgNO₃, тому кількість молей NaCl у розчині, що був витрачений на титрування, можна обчислити за допомогою рівняння:

n(NaCl) = n(AgNO₃) = C(AgNO₃) × V₂ = 0.05 моль/дм³ × 0.01250 дм³ = 0.000625 моль

Маса NaCl може бути обчислена з кількості молей, використовуючи молярну масу NaCl:

m(NaCl) = n(NaCl) × M(NaCl) = 0.000625 моль × 58.44 г/моль = 0.036525 г

Отже, в 250 см³ розчину міститься 0.036525 г або приблизно 36.5 мг NaCl.

Гарного дня, гарних оцінок! Якщо виникнуть питання, або знайдете помилку, пишіть у коментарі.