Масові частки Карбону, ідрогену в сполуці, відповідно, дорівнюють 40% та 6,7%, все інше –

Оксиген. Відносна густина парів речовини за воднем 15. Яка формула речовини? СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Баширова Диана.

Ответ:

Дано:

w(C)=40%

w(H)=6,7%

w(O)=54,3%

CnHnOn

D(Н2)(CnHnOn)=15

Знайти:

формула речовини-?

Рішення:

Знайдемо молекулярну масу речовини, за перетвореною формулою відносної густини:

D=M1/M2. M1=D×M2=15×2г/моль= 30Г/моль

Знайдемо як за рівнянням у матиматиці n-кількіть атомів у невідомій речовини:

Mr(CnHnOn)=12n+2+16n=30

29n=30

n=30/30=1

Получаємо CH2O-це Формальдегід

Відповідь: CH2O

(я узяв молекулярнк масу водню-2 у тій формулі, бо СНО це не речовина а формула групи альдегідов, тому так, а СН2О це як раз речовина)