Яка реакція йонного обміну відбувається до кінця? Складіть рівняння ре-акції в повній та скороченій

йонній формах: а) магній сульфат + калій гідроксид; б) калій хлорид + магній сульфат. БУДЬ ЛАСКА, ЗАЛИШИЛОСЬ 20ХВ

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Ответ:

Объяснение:

а)

MgSO₄ + 2KOH = Mg(OH)₂↓ + K₂SO₄

Mg²⁺ + SO₄²⁻ +  2K⁺ + 2OH⁻ = Mg(OH)₂↓ +  2K⁺ + SO₄²⁻

Mg²⁺ + 2OH⁻ = Mg(OH)₂↓

Реакція відбудеться до кінця, так як випадає осад.

б) Все розчиниться і іонного рівняння не вийде,  рівняння реакції

2KCl + MgSO₄ = K₂SO₄ + MgCl₂

реакція не іде, так як  не виділяється  газ, не випадає осад і не утворюється малодисоціююча речовина (вода)