Яка реакція йонного обміну відбувається до кінця? Складіть рівняння реакції в повній та скороченій

йонних формах: а)магній нітрат+калій гідроксид б)натрій хлорид+магній сульфатДопоможіть будь ласка,20хв залишилось​​

Ответы на вопрос

Отвечает Василенко Анна.

Ответ:

Объяснение:

а)

Mg(NO₃)₂ + 2KOH = Mg(OH)₂ ↓+ 2KNO₃

Mg²⁺ + 2NO₃⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ =  Mg(OH)₂↓ + 2K⁺ + 2NO₃⁻

Mg²⁺ + 2OH⁻ =  Mg(OH)₂↓

Реакція йде до кінця так як випадає осад

б)

MgSО₄ + 2NaCl = MgCl₂ + Na₂SО₄

Mg²⁺ + SО₄²⁻ + 2Na⁺ + 2Cl⁻ = Mg²⁺ + 2Cl⁻ + 2Na⁺ + SО₄²⁻

Реакція не йде до кінця, так як продукти реакції розчиняються