97г цинкового блиску (ZnS) спалили в кисні. Знайдіть масу цинк оксиду та об‘єм сульфур(ІV)

оксиду, що утворилися

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Алёна.

Ответ:

2ZnS+3O2=2ZnO+2SO2

Дано:

м(ZnS)=97г

Знайти:

m(ZnO)-?

Рішення:

знайдемо n(ZnS):

n=97г/97г/моль=1моль

зробимо алгоритм, але n(ZnO)=x робимо:

1/2+1=х/2+1

х/2=2,5

х=5моль

n(ZnO)=5моль

Обчисляємо масу ZnO:

m(ZnO)=n(ZnO)×M(ZnO)=5моль×81г/моль=405 г

Відповідь:405грамів