При згорянні 2,7 г органічної сполуки утворилось 5,28г СО2 та 2,7 г Н2О. густина цієї речовини за

воднем 45. Визначте формулу речовини та об'єм водню який виділиться при привзаємодії фенолу з 5,75 г натрію ​

Ответы на вопрос

Отвечает Дрёмин Тёма.

Відповідь:

Щоб визначити формулу речовини, потрібно знайти кількість атомів Карбону і Гідрогену в сполуці.

З наведених даних ми можемо знайти кількість моль утворених CO2 і H2O:

моль CO2 = 5,28 г / 44,01 г/моль = 0,120 моль

моль H2O = 2,7 г / 18,02 г/моль = 0,150 моль

Оскільки органічна сполука містить вуглець і водень,

ми можемо написати збалансоване хімічне рівняння для його горіння:

CnHm + (n + m/4) O2 -> n CO2 + m/2 H2O

З рівняння ми бачимо, що молі утворених CO2 і H2O пов’язані з молями вуглецю та водню в сполуці таким чином:

моль CO2 = n

моль Н2О = м/2

Підставляючи значення, які ми знайшли раніше,

ми можемо вирішити для n і m:

n = 0,120 моль

m = 0,150 моль x 2 = 0,300 моль

Молярна маса сполуки дорівнює:

молярна маса = (2,7 г / 0,120 моль) + (2,7 г / 0,150 моль) = 45 г/моль

Отже, емпірична формула сполуки — CH2.

Щоб знайти молекулярну формулу, нам потрібно знати фактичну молярну масу сполуки. Припустимо, що це 90 г/моль,

що вдвічі перевищує емпіричну формульну масу. Тоді молекулярна формула C2H4.

Щоб знайти об’єм газоподібного водню, який утворюється під час реакції фенолу (C6H5OH) з натрієм (Na), ми можемо написати збалансоване хімічне рівняння:

2 Na + 2 C6H5OH -> 2 C6H5ONa + H2

З рівняння,

ми бачимо, що 2 молі фенолу реагують з 2 молями натрію, утворюючи 1 моль газоподібного водню.

Молярна маса фенолу дорівнює:

молярна маса = 6(12,01 г/моль) + 5(1,01 г/моль) + 16,00 г/моль = 94,11 г/моль

Кількість молей фенолу, що реагує з натрієм, становить:

моль фенолу = 5,75 г / 94,11 г/моль = 0,061 моль

Отже, об’єм утвореного водню становить:

об'єм H2 = 0,061 моль / 2 = 0,0305 моль

= 0,0305 моль x 22,4 л/моль (при STP)

= 0,6832 л або 683,2 мл

Пояснення:

Отвечает Белокопытова Влада.

Ответ:

Спочатку визначимо кількість молекул СО2 та Н2О, які утворилися під час згоряння:

Кількість молекул СО2 = маса / молярна маса = 5,28 г / 44 г/моль = 0,12 моль

Кількість молекул Н2О = маса / молярна маса = 2,7 г / 18 г/моль = 0,15 моль

Оскільки масове співвідношення між воднем і киснем у молекулі води становить 2:1, то кількість молекул води повинна бути рівною кількості молекул кисню у молекулах СО2:

Кількість молекул кисню = кількість молекул СО2 * 2 = 0,12 моль * 2 = 0,24 моль