Суміш містить 0,8 моль кисню Оз, 1,2 моль азоту N2 i 1 моль карбон(II) оксиду СО. 1) Об'єм

суміші2) Масу суміші МАКСИМАЛЬНО РОЗПИСАТИ ФОРМУЛИ ЗА ЯКИМИ РОБИЛИСЬ ОБЧИСЛЕННЯ

Ответы на вопрос

Отвечает Зелінська Вікторія.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі необхідно знати об'ємні частки кожного газу в суміші, а також їхні молярні маси.

Молярна маса Оз = 32 г/моль, молярна маса N2 = 28 г/моль, молярна маса СО = 28 г/моль.

Об'єм суміші можна знайти за формулою ідеального газу:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини в молях, R - універсальна газова стала (0,0821 латм/(мольК)), T - температура газу в К.

Умова не дає нам інформації про тиск та температуру газу, тому ми не можемо точно визначити об'єм суміші. Однак, ми можемо вважати, що всі три гази знаходяться під однаковим тиском та в однакових умовах, тому їх об'ємні частки пропорційні їхнім молярним часткам.

Загальна кількість молей в суміші:

n = n(Oз) + n(N2) + n(СО) = 0,8 моль + 1,2 моль + 1 моль = 3 моль

Об'ємні частки кожного газу:

V(Oз) = n(Oз)/n = 0,8 моль / 3 моль = 0,267 л

V(N2) = n(N2)/n = 1,2 моль / 3 моль = 0,4 л

V(СО) = n(СО)/n = 1 моль / 3 моль = 0,333 л

Отже, об'єм суміші складає:

V = V(Oз) + V(N2) + V(СО) = 0,267 л + 0,4 л + 0,333 л = 1 л

Маса суміші може бути знайдена з загальної кількості речовини та їхніх молярних мас:

m = n(Oз) * M(Oз) + n(N2) * M(N2) + n(СО) * M(СО),

де M(Oз), M(N2), M(СО) - молярні маси Оз, N2 та СО відповідно.

Підставляємо дані:

m = 0,8

Объяснение:

Отвечает Горшков Иван.

1.Об'єм суміші:

Об'єм суміші можна обчислити, додавши об'єми кожної з речовин у суміші. Оскільки ми знаємо кількість речовин в молях, можемо використати молярний об'єм для обчислення об'єму кожної речовини і додати їх разом:

Об'єм суміші = (0.8 моль Оз × 22.4 л/моль) + (1.2 моль N2 × 22.4 л/моль) + (1 моль CO × 22.4 л/моль)

Об'єм суміші = 17.92 л + 33.6 л + 22.4 л

Об'єм суміші = 73.92 л

Отже, об'єм суміші дорівнює 73.92 л.

2.Маса суміші:

Маса суміші може бути обчислена, використовуючи масу кожної речовини в суміші. Оскільки ми знаємо кількість речовин в молях, можемо використати молярну масу для обчислення маси кожної речовини, а потім додати їх разом:

Маса суміші = (0.8 моль Оз × 16 г/моль) + (1.2 моль N2 × 28 г/моль) + (1моль CO × 28 г/моль)

Маса суміші = 12.8 г + 33.6 г + 28 г

Маса суміші = 74.4 г