Задачі для самостійної роботи учнів Задача 1. Знайти молярну масу, якщо маса речовини ,- 4,8г,

кількість речовини 0,08моль. Задача 2 Разрахувати масу Н3РО4 кількістю речовини-3моль. Задача з Обчисліть відносну густину газів за геліем а) азоту, б) кисню, в) амоніаку, г) сульфур √оксиду SО2. Задача 4. Визначити густину та відносну густину вуглекислого газу за повітрям.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кочеткова Валерия.

Ответ:

Объяснение:

1)

М(речовини) = m/n = 4,8/0,08 = 60 г

2)

М(Н3РО4) = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98 г/моль

m(Н3РО4) = n(Н3РО4) * М(Н3РО4)  = 3 * 98= 294 г

3)

а) M(N2) = 14 * 2 = 28 г/моль  М(Не) = 4 г/моль

D(He) = M(N2)/М(Не) = 28/4 = 7

б) M(О2) = 16 * 2 = 32 г/моль  М(Не) = 4 г/моль

D(He) = M(О2)/М(Не) = 32/4 = 8

в) M(NH3) = 14 + 1 * 3 = 17 г/моль  М(Не) = 4 г/моль

D(He) = M(NH3)/М(Не) = 17/4 = 4,25

г) M(SО2) = 32 + 16 * 2 = 64 г/моль  М(Не) = 4 г/моль

D(He) = M(SО2)/М(Не) = 64/4 = 16

4)

М(СО2) = 12 + 16 * 2 = 44 г/моль       М(повітрям) = 29 г/моль

Знайдемо густину вуглекислого газу за н.у.

р(СО2) = M(СО2)/Vm = 44/22,4 = 1,964 г/л

Відносна густина вуглекислого газу за повітрям

D(повітрям) = M(СО2)/М(повітрям) = 44/29 = 1,517