Укажи об'єм водню, який виділиться під час взаємодії 432 г алюмінію, з розчином сульфатної кислоти.

ДАЮ 35 БАЛЛОВ!

Ответы на вопрос

Отвечает Голубев Павел.

Збалансоване хімічне рівняння реакції між алюмінієм і сірчаною кислотою виглядає так:

2 Al + 3 H2SO4 -> Al2(SO4)3 + 3 H2

З цього рівняння ми бачимо, що 2 молі алюмінію реагують з 3 молями сірчаної кислоти з утворенням 3 молей газоподібного водню.

Щоб обчислити об’єм утвореного водню, нам потрібно знати кількість молей алюмінію, що вступає в реакцію. Ми можемо використати молярну масу алюмінію, щоб перетворити задану масу 432 г у молі:

молярна маса алюмінію = 26,98 г/моль моль алюмінію = 432 г / 26,98 г/моль = 16,01 моль

Тепер ми можемо використовувати молярне співвідношення зі збалансованого хімічного рівняння, щоб обчислити кількість молей утвореного газоподібного водню:

моль газоподібного водню = 3/2 * моль алюмінію = 3/2 * 16,01 моль = 24,02 моль

Нарешті, ми можемо використати закон ідеального газу для розрахунку об’єму утвореного водню, припускаючи стандартну температуру та тиск (STP):

PV = nRT

де P = 1 атм, V — об’єм, який ми хочемо знайти, n = 24,02 моль, R = 0,08206 л·атм/(моль·K) — газова стала, а T = 273,15 K — температура при STP.

Розв’язуючи V, отримуємо:

Розв’язуючи V, отримуємо: V = nRT/P = 24,02 моль * 0,08206 л·атм/(моль·K) * 273,15 К / 1 атм = 538,4 л

Таким чином, об’єм водню, що виділяється під час реакції, становить приблизно 538,4 л.

Надiюсь що допомiг :)