Який обʼєм кисню та повітря ( н.у.) потрібні для повного спалювання магнію масою 4,8 г.


Ответы на вопрос

Отвечает Боиштяну Анастасия.

Ответ:

2Mg + O2 → 2MgO

За рівнянням реакції, на повне спалювання 1 мол магнію потрібно 1 мол кисню.

Mг = 4,8 г = 0,2 моль

Отже, для повного спалювання магнію потрібно 0,2 моль кисню.

Обʼєм кисню визначаємо за допомогою рівняння стану ідеального газу:

V = nRT/P, де n - кількість молів, R - універсальна газова стала, яка дорівнює 8,31 Дж/моль∙К, T - температура, P - тиск.

При нормальних умовах (температура 273 К і тиск 101,3 кПа) 1 моль газу займає обʼєм 22,4 л.

Отже, для повного спалювання магнію потрібно:

V(O2) = n(O2)RT/P = 0,2 моль × 8,31 Дж/моль∙К × 273 К / 101,3 кПа ≈ 4,2 л

Обʼєм повітря (н.у.) залежить від вмісту кисню у повітрі. Узагальнений склад повітря: 21% O2, 78% N2, 1% інших газів.

Отже, потрібно скористатись класичною формулою для розрахунку обʼєму повітря, який містить потрібну кількість кисню:

V = V(O2) / 0,21 ≈ 20 л

Отже, для повного спалювання магнію масою 4,8 г потрібно 4,2 л кисню або близько 20 л повітря (н.у.).