Під час обробки суміші калій гідроксиду й калій гідроген карбонату надлишком хлоридної кислоти

утворився калій хлорид масою 59,6 г і виділився газ об’ємом 4,48 л (н.у.). Визначте масову частку калій гідроген карбонату у початковій суміші. Очень срочно!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Белоглазов Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку знайдемо кількість отриманого калій хлориду за формулою:

м(КCl) = V(gas) * n(gas) * M(КCl)

де V(gas) - об’єм газу за нормальних умов (н.у.), n(gas) - кількість речовини газу за умов н.у., M(КCl) - молярна маса калій хлориду.

M(КCl) = 39,1 г/моль + 35,5 г/моль = 74,6 г/моль (сума мольних мас калію та хлору)

n(gas) = V(gas) / Vm = 4,48 л / 22,4 л/моль = 0,2 моль (де Vm - молярний об’єм газів за н.у.)

м(КCl) = 0,2 моль * 74,6 г/моль = 14,92 г

Залишкова маса після утворення калій хлориду складає:

m(залишок) = m(початкова) - м(КCl) = m(КOH + КHCO3) - м(КCl)

Де m(КOH + КHCO3) - маса початкової суміші.

Отже, масова частка калій гідроген карбонату у початковій суміші:

w(КHCO3) = (m(КOH + КHCO3) - м(КCl)) / m(початкова) * 100%