До розчину калій карбонату масою 200 г з невідомою масовою часткою розчиненої речовини додали

надлишок розчину сульфатної кислоти. Газ, що виділився при цьому, пропустили крізь надлишок розчину барій гідроксиду. Осад, що виділився при цьому відфільтрували, висушили і зважили. Маса осаду склала 19.7 г. 1) Оберіть рівняння реакції, що описує перше хімічне перетворення в задачі. a. K2CO3 + H2SO4 = K2SO4 + H2O + CO2 b. CaCO3 + H2SO4 = CaSO4 + H2O + CO2 c. CaCO3 + H2SO3 = CaSO3 + H2O + CO2 d. K2CO3 + H2SO3 = K2SO3 + H2O + CO2 2)Оберіть рівняння реакції, що описує друге хімічне перетворення в задачі. a. CO2 + BaO = BaCO3 b. 2CO2 + Ba(OH)2 = Ba(HCO3)2 c. CO2 + Ba(OH)2 = BaCO3 + H2O d. CO2 + H2O + Ba(NO3)2 = BaCO3 + 2HNO3 3)Яка об’єм газу виділився в першій реакції? a. 11.2 л b. 22.4 л c. 1.12 л d. 2.24 л 4) Яка маса сульфатної кислоти витратилася в першій реакції? a. 1.96 г b. 9.8 г c. 19.6 г d. 4.9 г 5) Яка маса калій карбонату вступила в реакцію? a. 13.8 г b. 2.76 г c. 27.6 г d. 1.38 г 6) Визначте масову частку (у відсотках) калій карбонату в початковому розчині. Відповідь округліть до десятих. У відповіді вкажіть ТІЛЬКИ число. ДАЮ 50 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Юдина Вероника.

Ответ:

1) a. K2CO3 + H2SO4 = K2SO4 + H2O + CO2

2) c. CO2 + Ba(OH)2 = BaCO3 + H2O

3) d. 2.24 л (відповідь можна знайти, використовуючи закон Дальтона про часткові тиски газів)

4) b. 9.8 г (відповідь можна знайти, використовуючи масу осаду, яка відповідає масі сульфатної кислоти, яка була витрачена)

5) a. 13.8 г (відповідь можна знайти, віднімаючи масу калій карбонату з маси початкового розчину)

6) 6.9% (відповідь можна знайти, діленням маси калій карбонату на масу початкового розчину, потім множенням на 100 та округленням до десятих)

Объяснение: