Залізо масою 14 г було спалено в газоподібному хлорі об’ємом 15 л. Сіль, що утворилася при цьому,

розчинили у воді і до утвореного розчину додали надлишок розчину калій гідроксиду. Утворений осад прожарили при температурі 1000 С, в результаті отримали порошок коричневого кольору. 1) Яке рівняння описує перше хімічне перетворення? a.Fe + Cl2 = FeCl2 b.Fe + HCl = FeCl3 + H2 c.Fe + HCl = FeCl2 + H2 d.2Fe + 3Cl2 = 2FeCl3 2) Визначте масу солі, що утворилася в першій реакції. a.40.6 г b.42.2 г c.41.6 г d.43.5 г 3) Яке рівняння описує друге хімічне перетворення? a.FeCl2 + 2KOH = Fe(OH)2 + 2KCl b.FeCl2 + Ca(OH)2 = Fe(OH)2 + CaCl2 c.FeCl3 + 3KOH = Fe(OH)3 + 3KCl d.2FeCl3 + 3Ca(OH)2 = 2Fe(OH)3 + 3CaCl2 4) Визначте масу осаду, що утворилася при цьому a.29.25 г b.24.75 г c.28.25 г d.26.75 г 5) Яке рівняння описує третє хімічне перетворення? a.3Fe(OH)3 = Fe3O4 + 2H2O + O2 b.2Fe(OH)2 = 2Fe + 2H2O + O2 c.Fe(OH)2 = FeO + H2O d.2Fe(OH)3 = Fe2O3 + 3H2O 6) Визначте масу речовини, що залишилася (у грамах). Відповідь округліть до цілого числа. У відповідь впишіть ТІЛЬКИ число.

Ответы на вопрос

Отвечает Рожкова Маруся.

Ответ:

. d. 2Fe + 3Cl2 = 2FeCl3

2. c. 41.6 г (детальний розрахунок: молярна маса FeCl3 = 162.2 г/моль, кількість молей Fe = 14 г / 56 г/моль = 0.25 моль. Оскільки залізо є лімітуючим реагентом, то в реакції повинно бути утворено 0.75 моль FeCl3, що вагою дорівнює 0,75 моль * 162,2 г/моль = 121.65 г. Таким чином, маса FeCl3, яка утворюється під час реакції, дорівнює 121.65 г - маса FeCl3 в надлишку)

3. c. FeCl3 + 3KOH = Fe(OH)3 + 3KCl

4. a. 29.25 г (детальний розрахунок: молярна маса Fe(OH)3 = 106.9 г/моль, кількість молей Fe(OH)3, утвореної з 0.75 моля FeCl3 = 0.75 моль, що дорівнює 0.75 моль * 106.9 г/моль = 80.18 г. Таким чином, маса Fe(OH)3, яка утворюється при додаванні надлишку KOH, дорівнює 80.18 г - маса Fe(OH)3, що залишилася після прожарювання)

5. d. 2Fe(OH)3 = Fe2O3 + 3H2O

6. 6. Вага продукту, що залишився, дорівнює масі Fe2O3 (порошку коричневого кольору), який утворюється при прожарюванні Fe(OH)3, а це 2 моля Fe(OH)3, що дорівнює 2 моля * 106.9 г/моль = 213.8 г Fe(OH)3, що дорівнює 2/3 молям Fe2O3, що дорівнює 2/3 * 159.7 = 106.46 г. Таким чином, маса речовини, що залишилась, дорівнює 106 г.