6.При взаємодії етану С2Н6 масою 76 г з киснем отримали 60 г вуглекислого газу та 33 г води.

Визначити масу кисню.​

Ответы на вопрос

Отвечает Самбурская Анастасия.

Ответ:

У реакції спалювання етану С2Н6 з киснем О2 утворюється вуглекислий газ СО2 та вода Н2О:

C2H6 + O2 → CO2 + H2O

Запишемо рівняння реакції з урахуванням мас:

2C2H6 + 7O2 → 4CO2 + 6H2O

Маса вуглекислого газу СО2, утвореного при реакції, дорівнює 60 г. Маса води Н2О, утвореної при реакції, дорівнює 33 г.

За рівнянням реакції, на 2 молекули етану спалюється 7 молекул кисню. Маса 2 молекул етану дорівнює 2 x 30 = 60 г.

Тому, щоб знайти масу кисню О2, який був задіяний у реакції, треба порахувати:

Яку кількість молекул етану спалювали? Для цього потрібно поділити масу етану на молекулярну масу:

n(C2H6) = m(C2H6) / M(C2H6) = 76 г / 30 г/моль = 2,53 моль

Яку кількість молекул кисню було потрібно для спалювання цієї кількості етану? За рівнянням реакції на 2 молекули етану потрібно 7 молекул кисню, тому:

n(O2) = 7/2 x n(C2H6) = 7/2 x 2,53 моль = 8,855 моль

Яку масу кисню це становить? Для цього потрібно помножити кількість молекул на молекулярну масу кисню:

m(O2) = n(O2) x M(O2) = 8,855 моль x 32 г/моль = 283,44 г

Отже, маса кисню, задіяної у реакції, дорівнює 283,44 г.