Допоможіть з хімією 9. Яку масу калій нітрату і води треба взяти, щоб приготувати розчин масою 70

г з масовою часткою солі 18%

Ответы на вопрос

Отвечает Урманчеева Азиля.

Нехай маса калій нітрату у розчині буде x г, а маса води - y г.

За умовою завдання, маса розчину дорівнює 70 г, тому:

x + y = 70 -------------(1)

Також, масова частка калій нітрату у розчині дорівнює 1 - масова частка води:

мас. частка KNO3 = x / (x + y) = 1 - 0.18 = 0.82

Підставляючи це значення у рівняння:

x / (x + y) = 0.82

x = 0.82(x + y)

0.18x = 0.82y

y = 0.22x

Підставляючи y у рівняння (1):

x + 0.22x = 70

1.22x = 70

x = 57.4 г (приблизно)

Отже, для приготування розчину масою 70 г із масовою часткою KNO3 18%, потрібно взяти близько 57.4 г калій нітрату та 12.6 г води.