Обчисліть об’єм вуглекислого газу, що утворюється при спиртовому бродінні глюкози масою 84,71г г,

що містить 15% домішок?

Ответы на вопрос

Отвечает Семенов Афоня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нC₆H₁₂O₆) = 84,71 г

w(домішки) = 15%

Найти: V(CO₂) - ?

Знайдемо масу чистої глюкози без домішок:

m(глюкози) = m(р-нC₆H₁₂O₆) * ( 100% - w(домішки)) : 100% =

= 84,71 * 0,85 = 72 г

Складемо РХР:

C₆H₁₂O₆ = 2C₂H₅OH + 2CO₂

Обчислимо кількість речовини C₆H₁₂O₆ :

M(C₆H₁₂O₆) = 12 * 6 + 1 * 12 + 16 * 6 = 180 г/моль

n(C₆H₁₂O₆) = m(C₆H₁₂O₆) / M(C₆H₁₂O₆) = 72/180 = 0,4 моль

З РХР бачимо, що n(C₆H₁₂O₆) : n(CO₂) = 1 : 2, тобто

n(CO₂) = 2n(C₆H₁₂O₆) = 2 * 0,4 = 0,8 моль

Знаходимо об'єм вуглекислого газу:

V(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 0,8 * 22,4 = 17,92 л