1.Який об’єм водню (н. у.) утвориться під час взаємодії 25 г магнію з хлоридною кислотою? 2. Який

об’єм вуглекислого газу (н. у.) може поглинути розчин калій гідроксиду кількістю речовини лугу 5 моль?​

Ответы на вопрос

Отвечает Жижева Даша.

1. Mg + 2HCl => MgCl2 + H2

з рівняння знаємо, що n(Mg) = n(H2)

n(Mg) = m/M = 25/24 = 1,04 моль

n(H2) = 1, 04 моль.

V = n*Vm

отже, V(H2) = 1,04*22,4 = 23,6 л.

2. 2KOH + CO2 => K2CO3 + H2O

з рівняння знаємо, що кількість лугу та CO2 співвідносяться як 2:1.

отже, n(CO2) = 5*1/2 = 2,5 моль, а V(CO2) = 2,5*22,4 = 56 л.