Масові частки нітрогену і карбону в органічній речовині становлять відповідно 15,05 і 77,42%.

Установіть молекулярну формулу речовини. Массовые частицы азота и карбона в органическом веществе составляют соответственно 15,05 и 77,42%. Установите молекулярную формулу вещества ДАЮ 100 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Мадатова Ангелина.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо масову частку гідрогену:

w(Н) = 100% - w(C) - w(N) = 100% - 15,05% - 77,42% = 7,53

Вичислимо кількість атомів Карбону, Гідрогену і Нітрогену:

n(C) = w(C)/М(С) = 77,42/12 = 6,45

n(N) = w(N)/М(N) = 15,05/14 = 1,075

n(Н) = w(Н)/М(Н) = 7,53/1 = 7,53

n(C) : n(Н) : n(N) = 6,45 : 7,53 : 1,075

Так як індекси повіні бути цілі числа , то розділимо всі на менший тобто 1,075 і отримаємо

n(C) : n(Н) : n(N)  = 6 : 7 : 1

Отже формула речовини: С6H7N