ДАЮ 35 БАЛОВ...Яка маса кисню утворюється при розкладі Калій хлорату (KClO3), якщо маса утвореного

Калій Хлориду (KCl) 250 г

Ответы на вопрос

Отвечает Гарбузов Роман.

Для вирішення цього завдання потрібно скористатися знаннями з хімії та стехіометрії.

Калій хлорат розкладається згідно з рівнянням реакції:

2KClO3 -> 2KCl + 3O2

Звідси видно, що для кожних 2 молекул KClO3 утворюється 2 молекули KCl та 3 молекули кисню.

Тож, щоб знайти масу кисню, необхідно знати, скільки молекул KClO3 розклалося. Це можна зробити, знаючи масу утвореного KCl.

Молярна маса KCl дорівнює 74,55 г/моль. Отже, кількість молів KCl, яка утворилася, дорівнює:

n(KCl) = m(KCl) / M(KCl) = 250 г / 74,55 г/моль ≈ 3,35 моль

Оскільки для кожних 2 молекул KClO3 утворюється 3 молекули кисню, то кількість молів кисню, яка утворилася, дорівнює:

n(O2) = 3/2 * n(KClO3) = 3/2 * (m(KCl) / M(KClO3)) = 3/2 * (250 г / 122,55 г/моль) ≈ 3,06 моль

Нарешті, маса кисню, яка утворилася, дорівнює:

m(O2) = n(O2) * M(O2) = 3,06 моль * 32 г/моль = 97,92 г

Отже, під час розкладу 250 г KCl утворюється близько 98 г кисню.